دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرت


چه عواملی موجب می‌شوند تا کانادا به یکی از برترین گزینه‌های مهاجرت و شروع یک زندگی خوب برای مهاجران بدل شود؟

 

1.کیفیت زندگی

 

زیبایی این کشور، خوب بودن جامعه ، سیاست هایی همچون مهاجر پذیر بودن، وجودخدمات بهداشتی و درمانی رایگان در این کشور، اشتغال، فرصت ها و امکانات آموزش عالی، تنوع و محیطی چند فرهنگه،  از موارد مهم در نظر گرفته می شود که کیفیت زندگی کانادا را به بالاترین سطح ممکن می رساند.

 

2.امنیت

 

امنیت شخصی، عنصری اصلی در سلامت افراد محسوب می شود که توسط خطراتی ناشی از حمله فیزیکی یا قربانی جرایم دیگر به خطر می افتد.کشور کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا به حساب می آید. بر اساس گزارش “شاخص صلح جهانی” سال ۲۰۱۸، که سطح خشونت و ایمنی را در ۱۶۳ کشور مورد بررسی قرار داده است ,کانادا ششمین کشور امن دنیاست.در این بین شهر تورنتو بر اساس چهار فاکتور امنیت دیجیتال ، زیرساخت ، سلامت و امنیت شخصی امن ترین شهر کانادا به شمار می آید.

 

3.تحصیل

 

بحث تحصیل نیز یکی از  مهمترین دلایل مهاجرت به کانادا است.بسیاری از دانشگاه‌های کانادا در سطح جهانی شناخته شده هستند و رتبه‌های بالایی در رنکینگ جهانی دارند و به همین علت یکی از انگیزه های مهاجرت کانادا می باشد.

کیفیت آموزش در کانادا ، معتبر بودن مدارک تحصیلی کانادا در سطح جهان ، متعادل بودن هزینه های تحصیل و امکانات مناسبی که دولت کانادا برای دانشجویان درنظر می گیرد باعث محبوبیت هرچه بیشتر کانادا برای مهاجران تحصیلی شده است.

 

4.اقتصاد

 

کانادا رتبه ی یازدهم را در بین کشورهای ثروتمند جهان داراست.اقتصاد کانادا تحت سلطه ی صنعت خدمات است بنابراین حدود سه چهارم کانادایی ها دارای شغل هستند.

 

5.فرصت شغل

 

بازار کار کانادا فرصت های زیادی برای اتباع خارجی که مایل به آمدن به کانادا برای زندگی و کار هستند فراهم می کند ؛ چرا که این کشور حدودا 19 میلیون نفر نیروی کار بومی دارد.

 

6.مهاجرپذیر بودن

 

در حال حاضر بیش از ۷۰ گزینه مهاجرتی برای استان ها و مناطق مختلف کانادا وجود دارد و این کشور از بزرگترین و متنوع‌ترین گزینه‌های ویزا برای کمک و تسهیل امور مهاجران برای نقل مکان و مهاجرت به کانادا است.

 

7.خدمات درمانی رایگان

 

همه شهروندان و ساکنان دائمی کانادا می توانند  از خدمات پزشکی بدون هیچ هزینه ای استفاده کنند و بدون اینکه کوچکترین هزینه ای پرداخت کنند تحت درمان قرار گیرند، در رابطه با دارو هم  80% تخفیف تعلق می گیرد.

 

8.آزادی بیان،اندیشه و آزادی اجتماعی

 

در این کشور حقوق برابر جنسیتی و نژادی، جریان فعال و چندگانه سیاسی و مذهبی در کنار آزادی بیان و اجتماعی در جریان است در نتیجه کانادا یکی از برترین مکانهای مهاجرت است که دارای آزادی کامل برای اقوام و ملل مختلف است.

 

9.سیستم حمل و نقل عمومی

 

رفت و آمد در کانادا و اطراف آن با وجود 1404 فرودگاه و وسایل حمل و نقل مانند اتوبوس ، قطار و سایر سیستم های حمل و نقل ، بدون درد سر انجام میشود تا مسافران ایمن و به موقع به مقصد خود برسند.

 

10.طبیعت زیبای کانادا

 

کشور کانادا سرشار از جاذبه‌های طبیعی از جمله کوه ها ، یخچال های طبیعی ، دریاچه ها و جنگل های خلوت است.همچنین نوع معماری های شهری این کشور باعث زیبایی چند برابر این کشور شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *