روش مهاجرت تحصیلی به کانادا


برای مهاجرت به کشورهای خارجی روش‌های گوناگونی پیش روی متقاضیان است. مهاجرت تحصیلی به کانادا در بین تمامی روش‌های موجود بیشترین مزیت را برای شما به همراه دارد. شما برای تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی و اخذ مدارک معتبر می‌توانید برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید. پس از پایان تحصیل در این کشور قادر خواهید بود شغل‌های پر درآمدی را به دست آورید. کانادا کشوری زیبا و صنعتی است. امنیت و رفاهی که در این کشور وجود دارد مثال زدنی است. شرایط رفاهی که تحصیل در کانادا برایتان خواهد داشت را در هیچ کشور دیگری مشاهده نخواهید کرد.

همان‌‌طور که در همه کشورها قانون و ضوابطی در رابطه با گرفتن مدرک وجود دارد در کشور کانادا نیز این قوانین و شرایط وجود دارد، اما سهولت در اخذ مدرک در این کشور آن را از دیگر کشورها متمایز کرده است. در این مطلب قصد داریم در خصوص شرایط تحصیل در کانادا نیز با شما صحبت کنیم.

 

شرایط تحصیل در کانادا

 

شما می‌توانید در تمامی مقاطع تحصیلی با وارد شدن به کالج به صورت مشروط وارد کشور کانادا شوید و دوره‌های مورد نظر خود را بگذرانید. مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی برای کانادا حدود ۳ تا ۶ ماه است. اگر شما در بدو ورود خود به کشور کانادا مدرک زبان کشور را نداشتید، نگران نباشید زیرا پس از طی کردن مراحل قانونی و اداری برای ثبت در دانشگاه‌های معتبر این کشور در شروع سال تحصیلی دوره‌های پیش نیاز زبان را می‌گذرانید و مدرک مربوطه را دریافت می‌کنید. شرایط تحصیل در کانادا چندان دشوار نیست.

شما می‌توانید با گذراندن دوره‌های لازم، به راحتی در این کشور تحصیل کنید. دانشگاه‌های کانادا اکثرا از شهرت بین‌المللی برخوردارند. شما با گرفتن یک مدرک تحصیلی در کانادا می‌توانید مقاطع بعد را حتی در کشورهای دیگر ادامه دهید. مدرک تحصیلی دانشگاه‌های کانادا به قدری معتبر است که در اکثر کشورهای دنیا به شما و مدرکتان اهمیت می‌دهند و برای شما ارزش قائل‌اند. بد نیست از شرایط تحصیل در کانادا به میزان هزینه‌های آن نیز بپردازیم. شاید برای بسیاری از شما سوال باشد که آیا در دانشگاه نیز برای دانشجویان خوابگاه ساخته شده است یا خیر؟ بله دانشگاه‌های کانادا در خود خوابگاه نیز دارند. البته این مربوط به دانشگاه‌های دولتی است.

 

شرایط مردم و سیستم آموزشی در کانادا

 

کانادا دارای جامعه چند ملیتی است و نگاه‌های نژادپرستانه در این کشور بسیار محدود می‌باشد. از نظر امنیت می‌توان این کشور را جزء کشورهای امن جهان به شمار آورد. همین امر باعث می‌شود که زندگی در کانادا چه برای مردم این کشور چه برای مهاجرین محیطی مناسب باشد. در کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی گسترش زیادی در بین مردم پیدا کرده است.

سیستم آموزشی کانادا از بخش‌های مختلف دبستان و دبیرستان سپس کالج و دانشگاه تشکیل شده است.

 

دشواری‌های تحصیل در کانادا

 

یکی از معایب تحصیل در دانشگاه‌های کانادا این است که شما بدون داشتن مدرک زبان و یا سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نمی‌توانید در این کشور به تحصیل مشغول شوید. اما این دلیل نمی‌شود که از استانداردها و کنترل کیفیت‌های تحصیلی در کانادا کاسته شود.

معایب تحصیل در این کشور به قدری اندک است که به غیر از این یک مورد نمی‌توان دلیل چشم‌گیر دیگری برای آن بیان کرد. شاید بتوان فاصله این کشور با کشور ما را یکی دیگر از معایب تحصیل در کانادا نام گذاری کرد. شما باید برای رفت و آمد از کشور ما تا کانادا، هزینه زیادی را پرداخت کنید، زیرا کانادا در شمالی‌ترین نقطه قاره آمریکا قرار گرفته است. این کشور به غیر از کشور آمریکا، همسایه دیگری ندارد.

 

شهرهای دانشگاهی کانادا

 

بهترین شهر کانادا برای تحصیل، مونترال است. از بهترین دانشگاه‌های کانادا می‌توان به مک گیل و دانشگاه مونترال اشاره کرد.علاوه بر این شهر شما می‌توانید، تورنتو، ونکوور، کبک و اتاوا را نیز برای تحصیل خود انتخاب کنید.

 

ویزای تحصیلی کانادا

 

یکی از مهم‌ترین مسائلی است که شما باید در خصوص آن اطلاعات کافی کسب کنید. دریافت ویزای تحصیلی این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است .اخذ ویزای تحصیلی کانادا مراحل مختلفی دارد. این مراحل عبارتند از:

 1.اخذ نامه پذیرش

 2.درخواست ویزای تحصیلی از سفارت کانادا

 3.بارگذاری مدارک و اسناد

 4.پرکردن فرم درخواست ویزا

5.پرداخت هزینه پردازش

 6.ارسال درخواست ویزا

 7.ردیابی برنامه مهاجرت به صورت آنلاین

8.مصاحبه حضوری در سفارت

 

مصاحبه حضوری در سفارت مشاوره تحصیل در کانادا

 

شما با بررسی و سنجیدن شرایط ذکر شده در این مطلب می‌توانید برای مهاجرت به کانادا تصمیم‌گیری کنید. اما چه خوب است که این کار را با کمک یک مشاور انجام دهید. قطعا فردی که کامل‌ترین اطلاعات را در خصوص تحصیل در کانادا دارد، می تواند تصمیم‌های بهتر و هوشمندانه‌تری بگیرد.شما می‌توانید موضوع تحصیل در این کشور را با یک مشاور یا کارشناس در میان بگذارید تا او بتواند با بررسی شرایط موجود و در نظر گرفتن اهداف شما از مهاجرت، بهترین راهکار را برایتان ارائه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *