جاب آفر کانادا بصورت صفر تا 100 در سال 2022 (آبدیت جدید)

جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا چیست؟ این سوالی است که می خواهیم با بررسی دقیق به پاسخی مناسب به آن برسیم.البته برای پاسخ به این سوال باید درک درستی از لیست مشاغل جاب آفر کانادا داشته باشیم.

جاب آفر( Job Offer) یعنی پیشنهاد کار، در واقع یک پیشنهاد شغلی است که از سمت کارفرمای کانادایی دریافت می‌کنید. شما در دو حالت با موضوع جاب آفر سر و کار حواهید داشت:

 •  مهاجرت از طریق ورک پرمیت کانادا(work permit)
 •  مهاجرت به کانادا و گرفتن اقدام دائم از طریق برنامه های مهاجرتی همچون اکسپرس انتری

جاب آفر کانادا

ما در این مقاله می خواهیم جاب افر کانادا را بصورت جامع و کامل معرفی کنیم تا تمامی ابهامات شما عزیزان بصورت کامل رفع شود. بعضی اوقات ما در شرایطی قرار می گیریم که دیگر کار کردن در وطن خود را نمی توانیم تحمل و درامد خوبی نداریم و به هر دلیلی این حس در ما ایجاد می شود که بهترین راه ممکن جمع کردن بار و بنه و اقدام برای مهاجرت است تا بتوانیم از طریق کار در خارج از کشور به درآمدزایی خوبی برسیم و نگرانی های خودمان را و خانواده مان را برطرف کنیم. یکی از مقصدهای مورد علاقه ی ایرانی ها برای مهاجرت و گذران زندگی، قاره ی آمریکا و کشور دوست داشتنی و با حال و هوای متفاوت یعنی کانادا است.

جاب آفر کانادا

 

دلایل مهاجرت و استفاده از جاب افر کانادا

 

اکثر افرادی که تصمیم به مهاجرت و ترک وطن خود می گیرند، کانادارا مقصدی بسیار خوب برای رسیدن به اهداف و آرزو های خود و همچنین پیدا کردن یک زندگی خوب و مرفه به شمار می آورند. از دلیل و علت هایی که این کشور را به عنوان یکی از مهاجر پذیر ترین کشورها در دنیا به شمار می آورند، این است که کانادا اصولا جمعیت زیادی ندارد و از طرفی هم کمبود نیروی کار حرفه ای در این کشور به شدت به چشم آمده و احساس می شود.

لذا آن ها به شدت نیاز به نیروی کار حرفه ای و کاربلد و به دنبال آن هستند. از دلایل انتخاب کانادا برای مهاجرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. وجود انواع دانشگاه هایی که دارای اعتبار بالایی در سطح جهان هستند.

2. داشتن اقتصادی پویا و در عین حال رو به رشد و شکوفایی در سطح دنیا

3. بهره مند شدن از رفاه اجتماعی بسیار خوب و قابل قبول و در سطح بسیار بالا

4. رفتار مناسب با مهاجران به علت وجود تنوع زیاد فرهنگی و ملیت های متفاوت در این کشور

دلایل مهاجرت و استفاده از جاب افر کانادا

در نتیجه ی ویژگی هایی که در بالا گفته شد باید گفت که اقتصاد این کشور بسیار قدرتمند و دارای پویایی زیاد می باشد و در عین حال دارای ثبات بالایی می باشد، بازار کار در آن هم بسیار خوب بوده و به همین علت هم شانس های کاری خوبی برای کسانی که در زمینه ی کاری و رشته ی خود حرفه ای و کاربلد هستند، به وجود آمده است.

با توجه به این که در این افراد زیادی مشغول به کار بوده و در مقابل هم درصد تورم آن به شکل قابل توجهی پایین می باشد، افراد خیلی راحت می توانند در این کشور به کار پرداخته و مشغول به کار شوند و برای قیمت کالاها و خدمات و نیز سایر هزینه های زندگی، دغدغه آنچنانی نداشته باشند.

به همین علت هم هست که این کشور بهشت افراد دارای تخصص کاری برای مشغول به کار شدن در هر زمینه ای حتی تجارت است. یکی از روش های مهاجرت به این کشور که بسیار هم مرسوم است، استفاده از جاب آفر کانادا است که در این مطلب، به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.پس با ما همراه باشد.

 

کدام مشاغل در لیست مشاغل جاب آفر می باشند؟

 

اکنون در ذهن بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که آیا زندگی در این کشور و مشغول به کار شدن در آن فقط خوبی و رفاه دارد و هیچ بدی در مورد آن آیا وجود ندارد؟ اگر به هر یک از دلیل های زیر، این کشور را برای مهاجرت انتخاب کردید و ادامه ی زندگی خود را در آن شروع کردید باید بگوییم همین طور است که می گوییم؛ کانادا کشوری ایده آل و سرشار از خوبی ها و مزیت ها برای شما به حساب می آید. از جمله این دلایل می توان گفت:

1. بهره مندی از امنیت و ثبات اقتصادی که باعث آرامش هرچه بیشتر افراد می شود.

2.درگیر نشدن با بسیاری از کشور ها در دعاهای سیاسی و همچنین اعلام بی طرفی در نزاع و درگیری بین قدرت های جهانی

3. داشتن شرایط بهداشتی و درمانی با سطح کیفی رو به بالا

4. سیستم آموزشی نوین با کیفیت بسیار خوب در این کشور

5. منابع طبیعی زیاد که نتیجه آن در اختیار داشتن ثروت های طبیعی و ملی در کانادا می باشد.

6. پایین بودن درصد جرم در این کشور

جاب آفر کانادا را با ما تجربه کن سولان آکادمی

 

 

شغل های جاب آفر کانادا کدام هستند؟

 

حال سوالی که مطرح است این است مه چه شغل هایی در زمره این برنامه مهاجرتی یعنی جاب آفر کانادا قرار می گیرند؟ با توجه به مطالب قبلی که گفتیم می توانیم برنامه مهاجرتی را برای شغل های گوناگون به 3 دسته تقسیم کنیم:

 1.  اشتغال در رشته های فنی و و حرفه ای به عبارتی مهارتی
 2.  اشتغال به کار به عنوان کارگر در سطح معمولی
 3.  اشتغال به کار در شهرهای دارای جمعیت کم بخصوص شمالی در کشور کانادا

بهترین روش های جاب آفر کانادا

رشته های فنی و مهارتی دارای این شغل هایی هستند که در ادامه خواهیم گفت که عبارت هستند از: انواع مختلف تکنیسین های فنی: برق کار، مکانیک، تکنیسین آسانسور، اپراتور تجهیزات سنگین، اپراتور جرثقیل، جوشکار، نقاش ساختمان، تاسیسات لوله کشی، مخابرات، کامپیوتر، بتون کار، ناظر تجهیزات ساختمانی، راننده کامیون پایه یک.

شغل هایی که برای اشتغال به کار در زمره دسته ی کارگر ساده وجود دارند عبارت هستند از: کارگر انبار، بسته بندی مواد غذایی، فروشنده مغازه، کار در مغازه، کشاورزی و مزرعه داری، هتلداری، ساخت و ساز، تعمیرات.

شغل هایی که برای اشتغال به کار اشتغال به کار در شهرهای دارای جمعیت کم بخصوص شمالی در کشور کانادا وجود دارند عبارتند از :کار مردن در کلیه ی مشاغل مرتبط به رشته های فنی، مهندسی، مالی، هتلداری، مدیریت، رستوران و ... در کشور زیبای کانادا.

جاب آفر کانادا در سولان اکادمی

قبل از این که به بررسی بیشتر شغل ها و مواردی که در بالا گفته شد بپردازیم کمی در مورد ملزومات و قوانین جاب آفر کانادا و موارد و مدارکی لازم دارد بپردازیم و بعد از آن به طور مفصل مشاغل را بهتر و باز تر بررسی می کنیم.

 

 

اطلاعات لازم جهت ثبت نام در جاب آفر

 

به طبع برای این کار باید قوانینی که برای این برنامه مهاجرتی وضع شده است رعایت کنیم و اطلاعات و مدارکی که لازم است را به صورت کامل ارائه و داشته باشیم این اطلاعات در جاب آفر کانادا شامل :

 • نام و آدرس کارفرما
 •  عنوان شغلی کارفرما
 •  نام شرکت
 •  نام متقاضی
 •  عنوان شغل پیشنهادی
 •  شرح وظایف شغلی
 •  تاریخ شروع کار
 •  میزان پرداختی‌ها و کسورات
 •  مشخص شدن شرایط کار مانند ساعات کاری
 •  مزایای شغلی

جاب آفر کانادا را در سولان آکادمی تجربه کنید

 

شرایطی که باید در جاب آفر کانادا داشته باشیم

 

برای آنکه این برنامه مهاجرتی شامل ما شود باید شرایطی که این برنامه اعلام کرده است را داشته باشیم تا بتوانیم از طریق جاب آفر کانادا اقدام به مهاجرت کنیم این شرایط عبارتند از :

 •  جاب آفر باید تمام‌ وقت باشد، یعنی حداقل ۳۰ ساعت در هفته.
 •  فصلی نباشد.
 •  حداقل مدت آن یک سال باشد.
 •  باید تأییدیه‌ تأثیر بر بازار کار از سوی وزارت کار کانادا را داشته باشد، یعنی LMIA مثبت گرفته باشد.
 •  یا معاف از LMIA باشد.

 

جاب آفر کانادا معاف از LMIA به چه معنی است؟

 

به احتمال زیاد برای شما هم این سوال به وجود آمده که LMIA کانادا چیست؟ کارفرمایان کانادایی که قصد دارند نیروی کار خارجی استخدام کنند در بسیاری از موارد باید قبل از استخدام، از وزارت کار کشور کانادا تأییدیه استخدام را دریافت کنند. این تأییدیه تحت عنوان ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا (Labour Market Impact Assessment) یا به اختصار ال ام آی ای (LMIA) شناخته می‌شود که قبلا نظر بازار کار یا LMO نیز نامیده می‌شد.

جاب آفر کانادا معاف از LMIA به چه معنی است؟

کانادا به دلیل کمبود نیروی کار از نیروهای کار موجود در بازار داخلی خود حمایت بسیاری می‌کند. به همین دلیل، کارفرمایی که برای شما جاب آفر را صادر می‌کند باید این توانایی را داشته باشد که بتواند به اداره‌ کار و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) نشان دهد که ورود نیروی کار خارجی به بازار کانادا هیچ گونه تأثیر منفی بر آن نخواهد گذاشت. یعنی کار کردن شما باعث نمی‌شود که نیروهای کار کانادایی در بازار کانادا بیکار شوند یا حقوقشان رو به کاهشی باشد.

 

در کل، سه دسته از جاب آفرها معاف از LMIA محسوب می شوند:

 

1.جاب آفرهایی که به دلیل توافق های میان دولت فدرال و دولت‌های استانی معافیت می‌گیرند.

2.جاب آفرهایی که بنا بر قاعده‌ کلی «سود کانادایی‌ها» از جانب دولت معاف از LMIA شده‌اند. برای نمونه، جاب آفرهایی که از طریق برنامه‌ انتقال درون‌شرکتی (ویزای ICT) صادر می‌شود.

3.جاب آفرهایی که از طریق توافق‌نامه‌های تجاری بین‌المللی مانند نفتا یا کازما، معاف از LMIA هستند.

 

کدام کارفرماها امکان ارائه جاب آفر کانادا را به متقاضی ندارند؟

 

1) سفارت‌ها یا مقامات عالی در کشور کانادا

2) کارفرمایی که در لیست کارفرماهای غیر مجاز برای دادن پیشنهاد شغلی باشد.

3) کارفرمایی که بیزینس و تجارت خود را به تازگی راه اندازی کرده باشد.

4) کارفرمایی که برای شغلی در استان کبک افراد را استخدام کند.

 

مدارک لازم برای اخذ جاب آفر کانادا

 

برای اخذ این برنامه مهاجرتی باید مدارکی را ارائه داد که بصورت مختصر این موارد را می گوییم که عبارتند از:

1.رزومه: رزومه حرفه‌ای و دقیق از سوابق تحصیلی، شغلی، پژوهشی که دارید (در صورت وجود) مهارت‌ها و تخصص‌ها اگر در حوزه شغلی خود پروژه‌های خاصی را انجام داده‌اید، جزئیات انجام پروژه را با دقت بنویسید. اگر بر نرم افزارهای تخصصی رشته خود تسلط و متخصص هستید، آن‌ها را اعلام کنید. اگر در انجمن‌های مرتبط با شغل و رشته خود عضویت دارید، با گفتن جزئیات آن‌ها را نام ببرید.

2.توصیه نامه یا نامه شغلی از کارفرماهای قبلی: امکان دارد کارفرمای کانادایی برای اثبات آنچه که در بخش سوابق شغلی خود در رزومه ذکر کرده اید از شما درخواست نامه شغلی یا توصیه نامه از کارفرماهای قبلی کند.

3.مدارک مربوط به کسب و کارتان در صورت داشتن شغل آزاد در کشور خود.

4.نمونه طرح‌ها یا پروژه‌های شغلی که انجام داده اید. (پورتفولیو – Portfolio)

5.مدارک و ریز نمرات دانشگاهی به درستی ارائه دهید.

6.معادل سازی مدارک و ریز نمرات دانشگاهی

7.انجام مصاحبه

مدارک لازم برای اخذ جاب آفر کانادا

 

مدارک زبان برای ویزای جاب آفر کانادا

 

برای دریافت ویزای کار از طریق جاب آفر کانادا، نیازی به ارائه ی مدرک زبان نخواهید داشت اما بر اساس متن مندرج در قانون اداره مهاجرت کانادا ، شما باید آفیسر را قانع کنید که برای انجام وظایف محول شده به شما در حوزه جاب آفرتان، توانایی لازم را دارید.

بعضی از آژانس‌ها یا شرکت‌های کاریابی در گرفتن جاب آفر کانادا فعالیت می‌کنند و گاهی در قبال دریافت چندین هزار دلار برای شما از کارفرمایی کانادایی پیشنهاد کاری می گیرند. در اینجا باید بسیار هوشیارانه عمل کنید و مراقب باشید که توسط شرکت‌های غیرقانونی فریب نخورید و جاب آفر جعلی دریافت نکنید.

 

جاب آفر های گفته شده چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

 

ما در قسمت های قبل جاب ها را دسته بندی و در مورد آن ها توضیحاتی دادیم اکنون در مورد سه نوع جاب آفر موجود صحبت خواهیم کرد و شغل های لازم برای آن ها را برشمردیم. اکنون می خواهیم بدانیم این 3 نوع برنامه مهاجرتی با هم چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند. اولین برنامه جاب آفر کانادا از شروع به کار در رشته های فنی -حرفه ای و مهارتی می باشد.

جاب آفر کانادا

افرادی به کمک این برنامه، مهاجرت کرده اند قادر خواهند بود تا در رشته های مهندسی در کشور کانادا مشغول به کار بشوند. این نوع از جاب آفر دارای محدودیت دو ساله بوده و پس از به اتمام رسیدن این دو سال، قابل تمدید نیز خواهد بود. برای این نوع مهاجرت بایستی در رشته های که برای آن اقدام به درخواست کار کرده اید، دست کم دو سال سابقه ی کار مرتبط در رزومه ی خود داشته باشید.

دومین برنامه د که برای جاب آفر کشور کانادا وجود دارد، اشتغال به کار در این کشور به کمک مشغول به کار شدن به عنوان کارگر معمولی است. این نوع از جاب آفر هم برای دوره ی دو ساله دارای محدودیت می باشد و در پایان این دو سال، فرد می تواند اقدام به تمدید آن بکند.

آخرین برنامه جاب آفر برای مهاجرت به کشور کانادا به وسیله ی مشغول به کار شدن در شهرهای با جمعیت کم می باشد. در این روش هم، شخص مهاجر این توانایی را دارد تا در کلیه ی رشته های فنی مهندسی، امور مالی، هتل داری، مدیریت، رستوران و سایر مواردی شبیه به این کار ها مشغول به کار بشود. این جاب آفر کانادا به فرد، اقامت دائم را می تواند ارائه دهد که برای کلیه ی شغل های NOC بوده و از Skill level 0 تا Skill level D را شامل می شود.

جاب افر کانادا تجربه ای جدید در سولان آکادمی

البته این نوع مهاجرت فقط به 11 شهر کشور کانادا محدود می شوند که عبارت هستند از: نورث بی، سادبری، سالت سینت مری، تیمینس، تاندر بی، برندون، انتونا-راینلند، موس جا، کلیرشولم، ورنون و کوتنای غربی (North bay, Sudbury, Timmins, Sault Ste,Marie, Thunder Bay, Brandon, Altona/Rhineland, Moose Jaw, Claresholm, Vernon, West Kootenay).

 

اما در حالت کلی می توان گفت که این سه برنامه در موارد زیر با یکدیگر دارای تفاوت بنیادی هستند:

 

1. تفاوت در محدودیت های سنی در هر برنامه

2. شغل هایی که برای هر کدام وجود دارند با هم متفاوت هستند.

3. در هریک از برنامه های مهاجرتی زمانی که بتوانید مهاجرت شما مورد تایید قرار بگیرد متفاوت می باشد.

4. میزان حقوقی که در هر روش به فرد متقاضی داده می شود با هم فرق دارد.

5. شهرهای موجود برای هر برنامه ی مهاجرتی نسبت به هم فرق دارند و محدود می باشند.

6. با توجه به مطالبی که گفتیم، در روش جاب آفر جذب کارگر ساده و معمولی، هزینه ی بلیت، هزینه ی سکونت و هزینه ی خورد و خوراک رایگان می باشد.

7. هزینه های که توسط گروه مشاوره ی مهاجرتی سولان آکادمی اخذ شده برای هر برنامه با دیگری متفاوت می باشد.

8. در هر روش، فرد متقاضی می تواند که خانواده ی خود را به همراه فرزندان زیر 18 ساله اش را با خود همراه کند. البته به غیر از برنامه ی مهاجرت به شهرهای دارای جمعیت کم که محدودیت سنی برای فرزندان بیست و یک سال در آن وجود دارد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *