مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ (Startup Visa)

استارتاپ کانادا

برنامه استارت آپ کانادا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم در این کشور است. در واقع start up یک کسب و کار نوپایی است که عموما در زمینه تکنولوژی فعالیت دارد.

 

اقامت استارت آپ کانادا دائمی است یا موقت؟

 

در صورت اخذ ویزای استارتاپ کانادا، در ابتدا به مدت شش ماه ویزای کار کانادا برای شما صادر می گردد که پس از گذراندن این شش ماه، پروسه اخذ اقامت دائم برای شما و خانوادتان شروع می شود.

 

چگونه می‌توانیم واجد شرایط دریافت ویزای کار استارتاپ کانادا باشیم؟

 

برای دریافت ویزای کار برنامه استارت آپ کانادا، هم باید از شرایط کلی ورود به کشور کانادا و هم از شرایط مهاجرت استارتاپ کانادا برای شروع فعالیت در این کشور برخوردار باشید.

 

در چه صورت اعضای خانواده می‌توانند در مدت ۶ ماه اقامت با ویزای کار استارتاپ، فرد متقاضی را همراهی نمایند؟

 

دریافت کنندگان مجوز کار استارتاپ که اقامت موقت کانادا را دارند، در صورتی می‌توانند همسر و فرزندانشان را همراه خود به کانادا ببرند که برای مجوز کار و تحصیل آنها درخواست نمایند.

 

چه مواردی برای دریافت مجوز کار از طریق برنامه استارتاپ کانادا الزامی است؟

 

وجود یک بیزینس قابل قبول، دعوتنامه پذیرش از یک سازمان حمایت کننده در کانادا و آشنایی با زبان (انگلیسی یا فرانسوی) و پول کافی برای گذران زندگی در این کشور، از موارد ضروری برای مجوز کار تحت برنامه استارتاپ کانادا می باشد.البته باید توجه شود که صاحب طرح در آن مدت زمان شش ماهه تا زمان گرفتن اقامت کانادا، لازم است بر روی ایده استارت آپی خود تمرکز داشته باشد در غیر این صورت اقامت دائم، داده نخواهد شد.همچنین سازمان مهاجرت بیان می دارد که در صورت مواجه شدن طرح و ایده با شکست، ریسک شکل نگرفتن استارت آپ را می پذیرد و به هیچ عنوان اقامت اخذ شده برای شما و خانواده‌تان را باطل نمی نماید.

شرایط و مراحل دریافت استارت آپ ویزا کانادا

 

 

۱- راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا که مالک حداقل ۱۰ درصد از سهام آن باشید .همه بنیان‌گزاران آن کسب و کار حداقل باید ۵۰ درصد سهام آن را در اختیار خود داشته باشند و همچنین حداکثر ۵ نفر می‌توانند برای راه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا کنند.

 

۲- دریافت نامه حمایت از یکی از سازمان‌های مورد قبول برنامه ویزای استارتاپ کانادا

 

۳- داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه) معادل IELTS 5

 

۴- داشتن حداقل حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی (۱۲,۶۶۹ دلار کانادا برای یک نفر  –  ۱۹,۳۹۰ دلار کانادا برای ۳ نفر)

 

به بیان دیگر دریافت ویزای استارتاپ کانادا شامل دو قسمت می‌باشد:

 

۱- دریافت نامه حمایت از طرف موسسات مورد قبول برنامه ویزای استارت آپ

 

۲- درخواست اخذ اقامت به منظور راه اندازی یک استارت آپ در کانادا

 

سازمان های کانادایی حمایت کننده از استارت آپ ها

 

برنامه ویزای استارتاپ کانادا به منظور دعوت از کارآفرینان برای راه اندازی یک کسب و کار حرفه‌ای و کاربردی در این کشور است. اگر فرد متقاضی بتواند دولت کانادا را متقاعد کند که بیزینس مورد نظر او دارای حداقل شرایط ضروری است ، برای بررسی بیشتر این موضوع دولت کانادا سازمان‌هایی که متخصص در زمینه استارتاپ هستند را معرفی کرده است تا شرایط متقاضیان اقامت کانادا از طریق استارت آپ را مورد بررسی قرار دهند.

 

سازمان‌های حمایت‌ کننده start up به سه بخش تقسیم می‌شوند:

 

۱- انکوباتور‌: این سازمان متخصص در جهت حمایت از انواع استارتاپ‌هاست. همچنین کمک شایانی را در اجرایی شدن و رشد بیزینس‌ها می‌کند.

۲- انجل اینوستر‌: این مجموعه در کسب و کارهای نوپا تشکیل می‌شود و سرمایه گذاری‌های کوچک انجام می‌دهد.

۳- ونچر کپیتالیست‌: این سازمان در استارت آپ های در حال رشد سرمایه گذاری‌های بزرگی انجام می‌دهند.

 

شما برای دریافت اقامت باید بیزینس خود را به یکی از این سازمانها معرفی کنید و آنها را قانع کنید که بیزینس شما شرایط لازم را دارد و شما توانایی ایجاد و گسترش این بیزینس را دارید.  در صورت قانع شدن سازمان انتخاب شده،  نامه ای مبنی بر حمایت از بیزینس شما صادر می شود که یکی از مهمترین مدارک جهت دریافت اقامت کانادا است.

 

هزینه ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

 

با سرمایه ای حدود 60 هزار دلار آمریکا می توان برای مهاجرت از طریق استارتاپ اقدام کرد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ چقدر طول می کشد؟

 

گرفتن ویزای استارتاپ از زمانی که اقدام می کنید تا زمانی که ویزا دریافت می کنید حدودا 2.5 تا 3 سال طول می کشد.

 

مقایسه ی سازمان های استارتاپ کانادا:

برای دریافت پشتیبانی از یکی از مراکز گروه های انجل اینوستر (angel investor) ویا ونچر کپیتالیست (venture capital)، شما نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارید؛ در صورتی که سازمان های انکوباتور (incubators ) بدون سرمایه گذاری و تنها با پذیرش، از دارندگان ایده حمایت می کند.

 

ویزای استارتاپ کانادا نسبت به روش های کاری و تحصیلی روش پرهزینه تری است، اما به دلیل داشتن مزایای بیشماری مانند دریافت اقامت دائم برای کل خانواده، پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید با کمترین ریسک به همراه خانواده مهاجرت کنید و از همان ابتدای ورود اقامت دائم دریافت کنید، روش استارت آپ کانادا را انتخاب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *