سولان اکادمی|اموزش زبان انگلیسی|ترجمه دقیق و روان|مکالمه هلندی|پری تافل آ
منو سایت
شما اینجا هستید

سبک یادگیری شما چیست؟

احتمالا در دوران دانشگاه و یا مدرسه برای یادگیری برهی از واحد ها خیلی تلاش کرده این و اما نتیجه ی دلخواه تون رو نگرفته باشین اونجا احتمالا به این نتیجه رسیدین که به اندازه ی کافی باهو نیستید چون نمیتوانید مانند همکلاسی هایتان یاد بگیرید. این احساس در بین بیشتر دانش اموزان و دانشجویان وجود دارد اما حتی اگر این احساسات رو تجربه نکرده باشید این امکان وجود داره که اموزش متناسب با سبک یادگیری تون رو دریافت نکرده باشید. هدف این مقاله ارائه ی روشهای یادگیری زبان متناسب با سبک یادگیری شماست تا نه تنها با این قبیل مشکلات دست و پنجهرنرم نکنید بلکه با اموزشی متناسب و سازگار یادگیری مستقل زبان های خارجی رو تجربه کنید.
انواع سبک های یادگیری
سبک ویژوال یا بینایی
سبک آدیتوری یا شنیداری
سبک کنستتیک یا حرکتی
سبک لمسی
شناخت هر کدام از این سبک ها به شما کمک می کند تا جایگه دقیق خودتون را بدانید و پتانسیل و راندمان یادگیری تان را بالا ببرید. قبل از هرچیز بهتره باهم دیگه رو راست باشیم واقعیت اینه که یادگیری یک زبان فرایندی زمان بر هستش و این طبیعیه که همه مون دنبال آسونترین و سریعترین روشی هستیم تا مغزمون به مااجازه ی یادگیری بده. البته دانستن سبک خاص به این معنی نیست که نمیتونید از سایر سبکهای یادگیری استفاده کنید. چراکه برای کسب اطلاعات به روز و مفید همیشه لازمه از تمام منابع انسانی استفاده کنیم خصوصا حین یادگیری یک زبان جدید دیدن شنیدن و تجربه به یک اندازه حائز اهمیت و تاثیر گذار هستش. در واقع هدف این سبک های یادگیری اینه تا شما فرصت داشته باشید که اطلاعات جدید رو نهادینه کنید. بنابراین اگر میخواهید سبک یادگیری تون رو کشف کنید تا فرایند یادگیری مفیدتر وسریعتری در زبان انگلیسی داشته باشید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله رو مطالعه کنید.
یادگیرنده ی ویژوال یا دیداری
اگر شما به خواندن Lyrics آهنگ ها علاقه مند هستید یا اگر خواندن کتاب های نوشتاری رو به پادکست ها ترجیح میدهید احتمالا شما یک یادگیرنده ی Visual هستید. جالبه بدونید بیش از 65٪ افراد یادگیرنده های دیداری هستند که تنایل دارند از طریق تصاویر عکسها ، رنگها و رسانه های تصویری یادبگیرند تصاویر عینی و خارجی نه تنها برای این افراد مفید است بلکه آنها میتوانند چیزها را در ذهن شان تجسم کنند.
پس اگر حین سخنرانی ذهن تان منحرف شد مشکل شما نیستید بلکه ذهن تان ترجیح میدهد تصویری از فرایند را ذهن خودش تجسم نماید. پس حتما با یک فرمت یادگیری تصویری قدرتمند سراغ یادگیری زبان جدید بروید، چون برای یادگیرنده ی دیداری تجسم همه چیز است.

یادگیرنده ی شنیداری
افراد شنیداری به دیالوگ های طولانی و نمایشنامه ها علاقمند هستند و همیشه به دنبال اموزش های شفاهی هستند یا و از گوش دادن به پادکست ها ِدت می برند و حتی چهره ی افراد را به خاطر نمی اورید اما نام اونا رو به یاد میاورند. اگر یک یادگیرنده ی شنیداری وسط سخنرانی چرت بزند یادگیرنده ی شنیداری با دقت گوش می دهد. اگر شنونده ی خوبی هستید به احتمال زیاد در یادگیری زبان جدید موفق خواهیر شد چراکه گوش دادن و درک صحیح نکته ی اساسی وکلیدی در رسیدن به تسلط در زبان محسوب میشود. پس بیایید یک شنونده ی فعال باشید و اگر در این مهارت خوب عمل نمیکنید کار بیشتری روی آن انجام دهید.
گیرنده ی لمسی و حرکتی
دو سبک لمسی و حرکتی خیلی بهم نزدیک هستند چون هر دو دارای رویکردی فعال تربه یادگیری هستند. این افراد بیشتر با دستهایشان یادمیگیرند می توان گفت اونا با انجام دادن یاد میگیرند به بیانی دیگر در یک کلاس زیست شناسی به جای شنیدن یک سخنرانی درباره کار سلول ها دوست دارند در آزمایشگاه باشند و با یک میکروسکوپ مشاهده کنند و خودشان را درگیر فرایند یادگیری کنند. یادشت برداری یادگیرنده های لمسی و حرکتی را از هم متمایز میکند میتوان گفت تمام تفاوت انها در قرار دادن قلم روی کاغذ هستش.
اجازه ندهید سبک یادگیری تان شمارو محدود کند بهتر است چندین روش و امتحان کنید تا به تمام پتانسیل تان دست پیدا کنید. از تصاویر استفاده کنید به پادکست ها گوش بدهید شجاعت داشته باشید و روش هایی رو انتخاب کنید که برایتان لذت بخش هستش

comment برای درج دیدگاه لطفا وارد شوید