سولان اکادمی|اموزش زبان انگلیسی|ترجمه دقیق و روان|مکالمه هلندی|پری تافل آ
منو سایت
شما اینجا هستید

چرا زبان دوم یاد بگیرم؟

 

 

5 دلیلی که باید شماهم یه Multilingual بشید

   جالبه بدونید بیشتر از 60٪ مردم جهان میتوانند به بیش از یک زبان صحبت کنند. البته این تنها دلیلش نیست تاکید میکنم یادگیری زبان جدید دیگری و شروع کنید بلکه دلایل تکان دهنده ی دیگری هم هستند که با دونستن اونا شماهم قطعا به این نتیجه میرسید که هرچه سریعتر برای یادگیری زبان دوم آماده بشید.


   خب دوستان قبلش بهتره اصطلاح Polyglot و رو بهتون بگم، این اصطلاح از ریشه ی Poly یعنی چند و Glot کلمه ی یونانی به معنی زبان یا Tongue گرفته شده بنابراین Polyglot یعنی افرادی که به چند زبان تکلم میکنند. علاوه بر اون اصطلح Hyperpolyglotهستش که کمتر کسی اونو شنیده که من بهتون میگم، Hyperpolyglot به معنی ابر چند زبانی هستش یعنی افرادی که هوش زبانی بالایی دارند و زبانها رو سریعتر از دیگران یادمیگیرند این افراد استعداد یادگیری 12 زبان رو دارند جالبه نه؟


   حالا بریم سراغ دلایلی که شما باید زبان جدید یادبگیرید این دلایل نه تنها برای افرادی که فقط زبان مادری مسلط هستند کافی هستش تا یادگیری زبان جدید رو به طور جدی شروع کنند بلکه زباان اموزانی که Bilingualیا دو زبانه هستند رو برای یادگیری زبانهای سوم، چهارم و پنجم نیز تشویق میکنه چراکه هر زبان دیگری که بلد باشید شما رو از سایر مردم جهان متمایز میکنه.


یادگیری زبان دوم سخته یا آسون؟
   بر خلاف تصور بیشتر مردم یادگیری زبان جدید اونطور هم که فکرشو میکنید سخت نیست. یه واقعیت خوشحال کننده هم بهتون بگم که شما میتونید در مدت 6 ماه بدون سفر به کشور Native خیلی سلیس و روان زبان دیگری رو یاد بگیرید این موضوع ثابت شده هستش و Base علمی داره. بر اساس گفته های Chris Lonsdale زبانشناس استرالیایی هیچ فعالیت و استعدادی به اندازه ی درگیر شدن شدید با زبان جدید در روند یادگیری تاثیر نداره.


برای چند زبانه شدن 5 اصل وجود داره که باید بهشون توجه کنید
   توجه و تمرکز بر محتوای زبانی که به شمامربوط هستش
   استفاده از زبان جدید در بدور یادگیری به عنوان وسیله ای برای برای برقراری ارتباط
   فقط بر مهارتهای Writing و Reading تاکید نکنید مکالمه و شنیدن رو تمرین کنید.
   پویا باشید و با اصطلاحات و کلماتی که یادمیگرید عبارات وجملات معنادار بسازید
   از یه فرد ماهر یا پارتنر زمانی کمک بگیرید.

کسی که صبور باشه و تا پایان جملاتتون بهتون کمک کنه. حتی ازش بخاید حین مکالمه و کلنجار رفتن برای پیدا کردن کلمه ی مناسب به هیچ عنوان راهنمایی تون نکنه.


تقویت سلامت حافظه با یادگیری زبان خارجی
   طبق پژوهش های Ellen Bialystok پروفسور و عصب شناس کانادایی افرادی که به بیش از یک زبان صحبت میکنند کمتر به آلزایمر مبتلا می شوند. از اونجایی که یادگیری زبان باعث میشود که مغز از دو نیمکره کار بکشه، بنابراین یک راه برای برای بالابردن کارایی مغز هستش. درواقع صحبت به دو زبان شبکه مغز رو دوباره پیکر بندی میکند و تاثیر مثبت بر کارایی مغز میزاره و ارتباطات جدید رو در مغز تشکیل میدهد.


   برخلاف باور عمومی مردم در گدشته مبنی بر اینکه یادگیری زبان باعث آسیب به رشد فکری کودکان و ایجاد سردرگمی در انان می شود واحتمال ابتلا به اسکیزوفرونی در این کودکان بیشتر میشود،با پیشرفت علم مشخص شد که یادگیری زبان خارجی یکی از بهترین روش های علمی برای بالا بردن هوش و حافظه کودکان است.


جذابیت بیشتر با دانستن زبان جدید
   بیش از 71٪ مردم آمریکا معتقدند که با تسط بر یک زبان خارجی شما جذاب تر به نظر میرسید. جالبه بدونید حدود نود درصد آمریکایی ها یادگیری زبان رو برای عشق شروع میکنند. همچنین اگر در جستجوی یافتن شغلی جدید هستید دانستن یک زبان جدید شما رو از دید کارفرمایتان جذابتر نشان میدهد. حتی اگر قصد خروج از مرزهای ایران رو ندارید باز به این معنی نیست که نیازی به یادگیری زبان ندارید. همچنان تعداد زیادی از شرکت های چند ملیتی در کشور شما وجود دارند که برای همکاری رسمی با آنها لازمه تا زبان جدید رو بلد باشید. فراموش نکنید مسلط بودن به یک زبان هارجی، نمایانگر یک مغز متفکر و قدرتمند هستش. این خود به تنهایی دلیلی قانع کننده هستش تا اوقات فراغت خود رو صرف مهارتهای جدید کنید.


پیشرفت در حرفه و کار با یادگیری زبان جدید
   اگر میخواهید در کار خود پیشرفت کنید، یادگیری زبان خیلی به شما کمک میکند. فردی که به زبان خارجی صحبت میکنه باهوش تر، دقیق تر و علاقمند به یادگیری به نظر میرسد. در تحقیقاتی که Rosetta Stone انجام داد مشخص شد درامد سالیانه افرادی که درآمد افرادی که به حداقل به یک زبان خارجی مسلط هستند به طور میانگین 1﷼000 دلار بالاتر هستش.
طبق تحقیق سایت LinkedIn بیشتر شرکتها فردی رو که به زبان انگلیسی مسلط باشد رو برای کسب و کار خود سودمند میدانند و اورو در اولویت استخدامی قرار میدهند. این آمار نباید باعث تعجب بشه چراکه تاثیر زبان انگلیسی بر دنیای کسب و کار انکار ناپذیر است.


تجربه سفرهای جالب و هیجان انگیز با دانستن زبان جدید

   Bilingualبودن نه تنها در سفرهای تفریحی بلکه در سفرهای کاری تاثیر گزار هستش. شما برای انجام تمامی امورات مثل تخفیف گرفتن از فروشگاه رزو کردن اتاق در هتل ناچار به استفاده از زبان خارجی برای برقراری ارتباط هستید. همچنین دانستن یک زبان خارجی به شما این امکان را می دهد که درک عمیق تری از فرهنگ های دیگر داشته باشید وو شما رو فردی جذاب و محترم جلوه میدهد.


  بنابراین دلایل زیادی وجوددداره تا اوقات خودتون رو صرف به دست آوررن مهارت های جدید کنید و از مزایای یادگیری زبان خارجی بهره ببرید. در وبسایت www.solanacademy.com سعی کردیم روشهای مختلف یادگیری و تقویت زبان جدید رو بهتون معرفی کنیم، بهتون پیشنهاد میکنم وبلاگ رو مطالعه کنید تا هرچه زودتر هم شما هم تجربه ی جذاب Multlingual بودن رو برای خودتون به ارمغان بیارید.

comment برای درج دیدگاه لطفا وارد شوید